2010

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Lydnadsklass I 2010-12-04 Ludvika BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

1:a pris 172,5

3.a av 14 ekipage

Lacost Elit Lydnad 2010-11-21 Fagersta BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

307 p (1:a pris)

1:e plac av 8 ekipage

Turingens Umbro Mt 2010-11-21
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Jeanette Thelin

Godkänt MT

KORAD

Turingens Umbro Utställning 2010-11-14 Nedansiljan
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Jeanette Thelin

Bruksklass

1Kv 1KK CK/CERT

BIS-1-Brukshund

Svensk UtställningsChampion

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Utställning 2010-11-14 Nedansiljan
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

Championklass

1Kv 1KK CK

BIR, BIG-2

Lacost Elit Lydnad 2010-11-14 Uppsala BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

280 p (1:a pris)

1:a plac av 4 ekipage

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Mt 2010-11-07 Vaxholm
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

Godkänd

KORAD

Lacost Högre Rapport 2010-10-31 Karlskoga Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

530,25 p Uppflytt Till Elit

1:e plac

Askelons Disa Lydnadsklass I 2010-10-17 Falun BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Anna Granath

1:a pris

1:a plac

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Lydnadsklass I 2010-10-17 Falun BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

1:a pris

Lacost Elit Lydnad 2010-10-10 Nora BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

303 p (1:a pris)

1:a plac av 3 ekipage

Ranchen´s Jessi Utställning 2010-09-18/19 Sveg/Ljusdal
Förare:

Klass:

Resultat:

Ny titel:

Pia Thorsell

Bruksklass

1Kk CK CERT BIM – 1Kk CK CERT Btkl 2

Svensk Utställningschampion

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Utställning 2010-09-18 Sveg
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

Bruksklass

1Kv 1Kk CK/Cert

BIR BIS1 Bruksmeriterad och BIS2

Svensk UtställningsChampion

Kulla Gulla’s Hulda Appell Spår 2010-09-18 Ludvika
Förare:

Resultat:

Placering:

Catarina Carlsson

Uppflyttad

Lacost Elit Spår 2010-09-11 Forshaga BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

Certpoäng 553,25 p

2:a plac av 10 ekipage

Turingens Umbro Utställning Int. 2010-09-05 Sandviken
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Jeanette Thelin

Bruksklass

1Kv 1KK CK/CERT

Noraå Bruks Vivace ”’Runa” Högre Spår 2010-09-04 Falun
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

Godkänd

Eldenburgs Pawo Lägre Spår 2010-09-04 Borlänge BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Jeanette Thelin

Uppflyttad

1:a

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Utställning 2010-08-29 Gagnef-Floda
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson/Thomas Ehlén

Bruksklass

1Kv 1Kk CK/Cert

BIM & Bästa Bruksmeriterad !!

Lacost Elit Spår 2010-08-21 Uppsala BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

Certpoäng 528 p

5:e plac

Lacost Lägre Rapport 2010-08-14 Avesta
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg
Michael Sandström

Uppflyttat till Högre

1:a plac 494 Poäng

Lacost Elit Spår 2010-08-01 Årjängs BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

Godkänd

4:e plac

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Utställning 2010-07-24 Köping
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson
Thomas Ehlén

Bruksklass

1Kv 1Kk CK/Cert

Bhkl 3:a

Lacost Utställning 2010-07-17 Hälsinglands KK (Alfta)
Förare:

Klass:

Resultat:

Ny titel:

Ann Landberg

Bruksklass

1Kv 1Kk CK CERT Btkl 3:a

Svensk Utställningschampion

Ranchen´s Jessi BSL II 2010-07-02 SK Gefle
Förare:

Resultat:

Placering:

Pia Thorsell

Godkänd (150 Poäng)

1:a plac

Ranchen´s Jessi Elit Spår 2010-06-20 Kopparbergs BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Jörgen Thorsell

Godkänd

6:e plac

Turingens Umbro Utställning 2010-06-19 Södertälje BK
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Jeanette Thelin

Bruksklass

V Vorzuglich= Utmärkt

2:e plac

Ranchen´s Jessi Utställning 2010-06-12 Avesta
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Pia Thorsell

Bruksklass

1Kk CK CERT

Turingens Umbro Utställning 2010-05-29 Österbybruk
Förare:

Klass:

Resultat:

Jeanette Thelin

Bruksklass

1Kk CK CERT

Noraå Bruks Vivace ”’Runa” Högre bevakning 2010-05-23 Ljusdal
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson
Thomas Ehlén

Godkänd

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Lägre bevakning 2010-05-15/22 Hofors/Ljusdal
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson
Thomas Ehlén

Godkänd

Ranchen´s Jessi Lägre Bevakning 2010-05-22 Ljusdals BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Jörgen Thorsell

Uppflyttat Till Högre (485,75 p)

2:a plac

Turingens Umbro Lägre Spår 2010-05-16 Västerås BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Jeanette Thelin

Uppflyttad

4:a plac av 9 Ekipage

Consenzas Head Over Heels ”Ludde” Lägre Spår 2010-05-10 Surahammars BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Irene Jonsson
Thomas Ehlén

Uppflyttad

Lacost Utställning 2010-04-11 Sollefteå BK
2010-05-02 Gävle BK
Förare:

Klass:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

Bruksklass

2 Cert

3:a & 2:a

Lacost Lydnad Elit 2010-04-11 Surahammar BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 287 p

2:a plac av 8 ekipage

Lacost Lydnad Elit 2010-04-05 Valbo BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Ann Landberg

1:a pris 261 p

7:a plac av 8 Ekipage

SE LCH

Lacost Lydnad Elit 2010-02-21 Surahammar
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 268 p

8:a plac av 9 Ekipage

Lacost Lydnad Elit 2010-02-13 Borlänge
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 256 p

3:a plac av 5 Ekipage