2014

Har ni ett resultat att skicka in?
Maila nedanstående uppgifter (gärna med ett foto) till webmaster@rottweilerklubbendalarna.se så publiceras resultatet snart.
– Namn (hund, förare)
– Plats
– Datum
– Typ av tävling
– Ev klass
– Resultat/placering

Chiltanas Good As Gold “Nora” Utställning Bornholm 2014-08-18
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Iréne Jonsson

CERT

DKUCH

Kulla Gulla’s Luva Lydnadsklass I Malung-Sälens BK 2014-12-20
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Nice Mattsson

1:a pris, 180 p

LPI

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Rallylydnad Forts.klass Rättvik 2014-11-30
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Michelle Forsberg

83 p

RLD F

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Utställning Rättvik 2014-11-16
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

Öppenklass VG

ÖKK – 4a placering

Chiltanas Good As Gold “Nora” Utställning Stockholm 2014-12-13
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

Championklass Excellent, CK, 2:a plac.

Chiltanas Good As Gold “Nora” Rallylydnad Avancerad Rättvik 2014-11-29
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Iréne Jonsson

86p
GK

RLD A

Chiltanas Good As Gold “Nora” Rallylydnad Avancerad Rättvik 2014-11-29
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

78 p

GK

Chiltanas Good As Gold “Nora” Utställning Rättvik 2014-11-16
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Iréne Jonsson

Bruksklass Excellent, CK, CERT, BIM

Svensk Utställningschampion

Chiltanas Good As Gold “Nora” Utställning Rättvik 2014-11-15
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

Bruksklass Excellent, CK, 4:e bästa tik
BIS 2 bruksklass

Chiltanas Fancy Face “Lizzie” Lydnadsklass II Bollnäs BK 2014-12-17
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Ingela Gustavsson

1:a pris 168 p

LPII

Consenzas Move On “Triton” Utställning Kramfors Bk 2014-10-26
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

E 1 CK bkl 2 BH CERT, BIS 1
Bästa bruksmeriterade hund

Consenzas Move On “Triton” Certprov Patrullhund Marma 2014-09-21
Förare:

Resultat:

Thomas Ehlén

Godkänd TJH

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Rallylydnad Forts.klass Rättvik 2014-09-28
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

72 p

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Rallylydnad Forts.klass Rättvik 2014-08-21
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

77 p

Chiltanas Grand Energi “Axa” Lydnadsklass I Fagersta BK 2014-10-04
Förare:

Resultat:

Placering:

Ingela Gustavsson

1:a pris, 162 p

2:a av 9 ekipage

Chiltanas Grand Energi “Axa” Utställning Ljusdal BK 2014-09-28
Förare:

Resultat:

Ingela Gustavsson

Excellent CK

Hyttbackens Pi Lägre Spår 2014-09-06 Nedansiljan BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

501 p / Uppflyttad

1:a plac av 8 ekipage

Noraå Bruks Leka Inoff. utställning Norberg 2014-08-30
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Valp

HP BIR BIG BIS 4

Askelons Jänta Lydnad Elit 2014-08-17 Hdm/Säter Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

306,5 p, 1:a pris

1:a

Askelons Jänta Utställning 2014-08-09 Borlänge
Förare:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Ann Landberg

Excellent, CK, Cert

1 Btk, BIM

Utställningschampion

Jinx Tsu Tey ”Rune” Lydnadsklass III 2014-08-30 Borlänge BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

IngaBritt Persson

1:a pris 261 p

1:a plac.

LPIII

Chiltanas Fancy Face “Lizzie” Lydnadsklass II Hdm/Säter BK 2014-08-17
Förare:

Resultat:

Placering:

Ingela Gustavsson

1:a pris 166 p

2:a plats

Chiltanas Good As Gold “Nora” Lägre Spår FIlipstad BK 2014-08-03
Förare:

Resultat:

Placering:

Iréne Jonsson

476,5 p / Uppflyttad

Chiltanas Good As Gold “Nora” Lägre Spår Kristinehamn BK 2014-06-29
Förare:

Resultat:

Placering:

Iréne Jonsson

387,7 p / Godkänd

Jinx Tsu Tey ”Rune” Lydnadsklass III 2014-07-11 Mora BK
Förare:

Resultat:

Placering:

IngaBritt Persson

1:a pris 264,5 p

Askelons Jänta Lydnads-SM 2014-06-14/15
Förare:

Resultat kval lördag:
Placering kval lördag:

Resultat final söndag:
Placering final söndag:

Totalt:

Ann Landberg

1:a pris 263 poäng
14:e plats av 59 ekipage

240 poäng
11:e plats av 15 ekipage

14:e plats sammanlagt

Lacost “Lowa” Rasmästerskap Elitspår Jönköpings BK 2014-06-08/09
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

575,75 poäng – Cert

1:a

Consenzas Move On “Triton” Appell Spår Edsbyn BK 2014-06-07
Förare:

Resultat:

Placering:

Iréne Jonsson

208,75 p / Godkänd

4:e placering

Chiltanas Grand Energi “Axa” MT Arvika BK 2014-06-14
Förare:

Resultat:

Ingela Gustavsson

KORAD 368p

Hyttbackens Pi Appell Spår 2014-06-07 Nedansiljan BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

291,5 p / Uppflyttad

1:a plac av 8 ekipage

Jinx Tsu Tey ”Rune” Lägre Spår 2014-05-25 Mora BK
Förare:

Resultat:

Placering:

IngaBritt Persson

472 p / Uppflyttad

Jinx Tsu Tey ”Rune” Lydnadsklass III 2014-03-16 Mora BK
Förare:

Resultat:

Placering:

IngaBritt Persson

1:a pris 288 p

Hyttbackens Pi Lydnadsklass II 2014-05-13 Ludvika BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

1:a pris 168 p

1:a plac av 3 ekipage

Askelons Jänta Lydnad Elit 2014-03-23 Kungsörs Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 290,5 p

2:a plac av 20 ekipage

Askelons Jänta Lydnad Elit 2014-02-23 Kristinehamns Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Ann Landberg

1:a pris 284,5 p

1:a plac av 5 ekipage

SE LCH

Askelons Jänta Lydnad Elit 2014-01-26 Kungsörs Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 294,5 p

2:a plac av 18 ekipage

Askelons Jänta Lydnad Elit 2014-01-05 Fagersta Bk
Förare:

Resultat:

Placering:

Ann Landberg

1:a pris 280 p

2:a plac av 16 ekipage

Hyttbackens Pi Lydnadsklass I 2014-03-08 Fagersta BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

1:a pris 172,5

2:a plac av 27 ekipage