2015

Har ni ett resultat att skicka in?
Maila nedanstående uppgifter (gärna med ett foto) till webmaster@rottweilerklubbendalarna.se så publiceras resultatet snart.
– Namn (hund, förare)
– Plats
– Datum
– Typ av tävling
– Ev klass
– Resultat/placering

 

Kulla Gulla’s Luva Lydnadsklass II Göteborg 2015-10-11
Förare:

Resultat:

Placering:

Ny titel:

Nice Mattsson

1a pris

2a placering

LPII

Kulla Gulla’s Luva Lydnadsklass II Falu BK 2015-10-03
Förare:

Resultat:

Placering:

Nice Mattsson

1a pris, 174,5 p

1a placering

Kulla Gulla’s Luva Lägre Spår Falu BK 2015-09-19
Förare:

Resultat:

Placering:

Nice Mattsson

Uppflytt

3e placering

Brumbjörnens Kondor Rasmästerskap Högre Spår Skutskär 2015-09-27
Förare:

Resultat:

Placering:

Annelie Sundell

Gk

3e placering

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Rally Avancerad Gagnef Floda Bk 2015-10-04
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

70/100 poäng

Hyttbackens Ossi Lägre Spår Hofors Bk 2015-09-26
Förare:

Resultat:

Placering:

Liselott Johansson

496,75p, Uppflyttad

2a placering

Bently-SL Lydnadsklass I Ludvika Bk 2015-09-10
Förare:

Resultat:

Izabella Jeppsson

102 p, 3e pris

Brumbjörnens Kondor Utställning Högbo Bruk 2015-09-12
Förare:

Resultat:

Klass:

Annelie Sundell

Excellent, cert

Bruksklass

Noraå Bruks Leka Int. Utställning Bornholm 2015-08-16
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Unghkl.

Excellent, CK, CACIB, BIM

Noraå Bruks Leka Int. Utställning Bornholm 2015-08-15
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Unghkl.

Excellent, CK, 2 BT, R-CACIB

Noraå Bruks Leka Utst. Sommarspecial Södertälje 2015-06-28
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Juniorkl.

Excellent

Noraå Bruks Leka Utställning SSU Södertälje 2015-06-27
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Juniorkl.

Sehr Gut 2

Chiltanas Good As Gold “Nora” SSU Utställning Södertälje 2015-06-27
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Championklass

Verzüglich 3

Hyttbackens Ossi Utställning Högbo Bruk 2015-09-12
Förare:

Resultat:

Liselott Johansson

Excellent, 1:a plac, Ck, Cert

Askelons Grym Rally Fortsättning *2 Gagnef Floda Bk 2015-08-11
Förare:

Resultat:

Nice Mattsson

2 st kval resultat, 97 och 84 p.

Askelons Grym Rally Nybörjare *2 Nedansiljan Bk 2015-06-09
Förare:

Resultat:

Ny titel:

Nice Mattsson

2 st kval resultat, 91 och 94 p.

RLDN

Kulla Gulla’s Luva Lydnadsklass II Mora BK 2015-09-12
Förare:

Resultat:

Placering:

Nice Mattsson

1:a pris, 167p

2a placering

Kulla Gulla’s Luva Appellklass Sök Falu BK 2015-06-07
Förare:

Resultat:

Placering:

Nice Mattsson

271,5 p, Uppflytt

4e placering

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Utställning Högbo Bruk 2015-09-12
Förare:

Klass:

Resultat:

Michelle Forsberg

Öppenklass

1a plac. Excellent m ck
2a bästa tik i konkurrenskl.
Reserv-Cacib

Ogebrands T’Hord Utställning Högbo Bruk 2015-09-12
Förare:

Resultat:

Klass:

Pernilla Löfgren

Excellent, 1:a plac. CK, Reserv-Cacib

Unghundsklass

Chiltanas Grand Energi “Axa” Appell Spår Ludvika Bk 2015-08-26
Förare:

Resultat:

Placering:

Ingela Gustavsson

258,5 p, uppflyttad

1:a av 9 ekipage

Chiltanas Grand Energi “Axa” BPH Malung Bk 2015-06-28
Förare:

Resultat:

Ingela Gustavsson

Godkänd

Hyttbackens Plyte MT 2015-08-15 Norrköping
Förare:

Resultat:

Marie Åslund

Godkänd, 404 p

Hyttbackens Pi Lydnadsklass III 2015-06-27 Södertälje BK, SSU
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

1:a pris, 259,5 p

1:a plac av 3 ekipage

Rasmästare Lkl III

Hyttbackens Pi Lydnadsklass III 2015-06-04 Surahammars BK
Förare:

Resultat:

Placering:

Catharina Lindqvist

1:a pris, 260,5 p

2:a plac av 8 ekipage

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Appell Spår Nedansiljans Bk 2015-06-06
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

Godkänd 172,5 p

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Utställning Österbybruk 2015-05-31
Förare:

Klass:

Resultat:

Michelle Forsberg

Öppenklass

Exc. 2 plac.

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Appell Spår Mora 2015-05-23
Förare:

Resultat:

Michelle Forsberg

Godkänd 176 p

Kalufsen’s Dodge Tomahawk “Nelly” Utställning Kista 2015-04-03
Förare:

Klass:

Resultat:

Michelle Forsberg

Öppenklass

VG

Ogebrands T’Hord Utställning Österbybruk 20150531
Förare:

Klass:

Resultat:

Pernilla Löfgren

Unghklass

Exc; 2:a plac.

Chiltanas Good As Gold “Nora” Högre Spår Forshaga 20150509
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

Godkänd 445,5 p

Chiltanas Good As Gold “Nora” Högre Spår Lindesberg 20150503
Förare:

Resultat:

Iréne Jonsson

Godkänd 452,5 p

Noraå Bruks Leka MH Enköping 20150425
Förare:

Resultat:

Irene Jonsson

Känd mental status

Rexlinger Arragon Utställning Scandinavian Klubbsieger 20150503
Förare:

Klass:

Resultat:

Marianne Rexlinger

Junkl

4e placering.

Rexlinger A*Diva Utställning Scandinavian Klubbsieger 20150503
Förare:

Klass:

Resultat:

Marianne Rexlinger

Junkl

3e placering.

Rexlinger A*Diva Utställning Danska Klubbsieger 20150502
Förare:

Klass:

Resultat:

Marianne Rexlinger

Junkl

3e placering.

Ogebrands T’Hord MH Enköping 2015-04-19
Förare:

Resultat:

Pernilla Löfgren

Känd mental status

Ogebrands T’Hord Utställning Kista 2015-04-03
Förare:

Resultat:

Klass:

Pernilla Löfgren

Very Good

Unghundsklass

Brumbjörnens Kondor Lägre Spår Hdm Säter Bk 2015-05-09
Förare:

Resultat:

Placering:

Annelie Sundell

529,5 p / Uppflyttad

1:a av 5 ekipage

Askelons Grym Rally Nybörjare *2 Mora Bk 2015-05-10
Förare:

Resultat:

Nice Mattsson

2 st kvalificerade resultat.

Noraå Bruks Leka Utställning Afr Årsmötesutställning Sthlm 20150308
Förare:

Klass:

Resultat:

Iréne Jonsson

Junkl

Excellent, 4 plac, CK

Consenzas Move On “Triton” Rallylydnad Forts.kl Gagnef-Floda Bk 2015-01-10
Förare:

Resultat:

Placering:

Iréne Jonsson

85 p, godkänd.

5 plac.